Wszystkim Dzieciom i Rodzicom, Życzymy wesołych, wspaniałych oraz bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen bajkowych przygód, samych słonecznych dni i niezapomnianych wrażeń w gronie najbliższych.

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Przedszkola

„Do Piekar Śląskich trafiają kolejne rodziny z ogarniętej wojną Ukrainy.
Każdy z Was może sprawić, aby choć jednej ukraińskiej rodzinie udało się znaleźć bezpieczne schronienie. Dajmy im namiastkę normalnego życia.
Pomóżcie wyremontować i wyposażyć mieszkanie dla naszych wschodnich sąsiadów dotkniętych strasznymi przeżyciami.

Miejska Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Związkowej 14 w Piekarach Śląskich dysponuje 80-metrowym mieszkaniem, jednak wymaga ono sporego remontu i kompleksowego wyposażenia. Szkoła nie może sama ponieść takich kosztów dlatego prosi o wsparcie właśnie Was! Potrzebne jest 50 000 zł.

Konieczne jest wykonanie ogrzewania, systemu spalinowo – powietrznego, wyposażenie pomieszczeń kuchni i pokoi.

W tym mieszkaniu schronienie znaleźć może 6-8 osób.”

 

Link do zrzutki:
https://zrzutka.pl/tyc62a

Akcja PIT TO NIE MIT

„Jeżeli na dzień 31 grudnia 2021 r. mieszkaliście Państwo w Piekarach Śląskich, możecie rozliczyć się w piekarskim Urzędzie Skarbowym. Wystarczy wpisać Urząd Skarbowy w Piekarach Śląskich na druku PIT. Jeżeli jesteście mieszkańcami naszego miasta, a do tej pory rozliczaliście się w innym urzędzie skarbowym (np. wg miejsca zameldowania) możecie to zmienić poprzez złożenie deklaracji podatkowej w Urzędzie Skarbowym w Piekarach Śląskich. W ten sposób dołożycie się do rozwoju miasta, w którym mieszkacie.
Nie trzeba być zameldowanym w Piekarach, by tu się rozliczać!”

https://piekary.pl/pit-nie-mit-rozlicz-sie-w-piekarach/